Nachádza sa za Hotelom Boboty pred osadou Štefanová (alebo smer Štefanová). Od hotela k nej vedie kratučká cestička a tak si môžete pozrieť diviaky skutočne z blízka. Okrem toho, že sú miestnou atrakciou, slúžia poľovníkom počas skúšok poľovníckych psov.

Prasa divoké je veľký párnokopytník z čeľade diviakovité. Jeho domovinou je veľká časť Európy a Ázie. Jedná sa o typického všežravca, ktorý k životu preferuje starej lesné porasty. Prasa divoké bolo vždy významnou lovnou zverou, vďaka čomu sa veľmi často objavuje vo folklóre.

Dospelé samce dorastajú dĺžky 120 – 180 cm a v kohútiku meria 55 – 100 cm. Vzhľadom k pomeru tela má prasa divoké nápadne veľkú hlavu a relatívne krátke končatiny. Jeho srsť je tvorená hustými štetinami, ktoré ho chránia pred nepriaznivými vplyvmi. Jej sfarbenie kolíše medzi tmavošedú cez hnedú až k čiernej. Počas zimy je srsť výraznejšie hustejšia a tmavšie. Medzi ďalšie nápadné znaky z diviaka patrí jeho štyri výrazné trojhranné špičiaky, ktoré sa pri dorastanie zahýbajú nahor. Slúži hlavne ako účinná zbraň pri súbojoch. U samcov dorastajú zvyčajne 20 cm, vo výnimočných prípadoch však môžu dorásť až do dĺžky 30 cm.

K zvernici sa dostanete tak, že zaparkujete auto pred hotelom Boboty a od parkoviska je obora vzdialená len 5 minút chôdze.

Objednávky a podrobnejšie informácie na +421 908 331 449.

Zdroj: http://www.terchova.uteczmesta.eu, http://www.chatauhorcik.sk

Comments are closed.