Drevenica

Chata v Terchovej s vlastným príbehom

Príbeh našej chaty sa začal písať pred viac ako sto rokmi. Z počiatku chatka slúžila ako obydlie pre našu mnohočlennú rodinu, no po generačnej zmene sa zmenila jej funkcia z obytnej na rekreačnú.

Chátranie a znovuzrodenie drevenice

S rodinou sme sa presťahovali a na chatu sme nemali vôbec čas. Začala chátrať a nám to bol ľúto. Rozhodli sme sa dodať jej nový dych a zároveň aj udržať spomienku na našich starých rodičov. Chatu sme do laty rozobrali a presťahovali ju na úžasné miesto, kde človek môže vypnúť, zregenerovať a načerpať novú energiu, do Terchovej.

Obec Terchová – nové bydlisko našej drevenice

Dlho sme zvažovali, ktorá obec bude najvhodnejšia pre našu chatu. Obec Terchová nakoniec získala naše srdcia. Spája sa napríklad so slovenským hrdinom Jurajom Jánošíkom. Podľa neho je pomenovaná sústava tiesňav a kaňonov s nádhernou scenériou a dych berúcimi vodopádmi. Táto turistická trasa patrí medzi tie najobľúbenejšie na území Slovenskej republiky. Naša chata sa nachádza len niekoľko minút od tejto atrakcie.

Drevenica Bukovina dostáva  „nový outfit“

Po presťahovaní do Terchovej sme začali rozmýšľať o kompletnej rekonštrukcii. Chceli sme však zanechať historické prvky, a preto sme drevenici dodali len tie najpotrebnejšie veci, ktoré človek v dnešnej dobe potrebuje – kúpeľňa + wc, Wi-Fi, kuchyňa, televízia + vlastné parkovisko. Drevené prvky ostali nezmenené. Z našej drevenice je stále „cítiť“ historickú hodnotu – hodnotu Slovenska

Prídte si oddýchnuť na našu chatu a načerpať novú energiu z Terchovskej prírody.

Rezervujte si Drevenicu Bukovinu ešte dnes !

Rezervovať